Недеља руског филма

Недеља руског филма

У периоду од 17.09. до 20.09.2018. у Београду се одржавала Недеља руског филма под називом „Бајке детињства“. Ученици петог и шестог разреда који уче руски језик имали су прилику да заједно са својом професорком посете Културни дечији центар и присуствују овој манифестацији. Ученици су гледали руски филм „Последний богатырь» («Последњи јунак“), захваљујући којем су научили више о правим животним вредностима, да свет може бити чудесан и да морају да верују у своје снове. Ово је била одлична прилика да погледају дивне руске бајке које говоре да добро увек побеђује зло и да треба неговати праве хришћанске вредности попут истине, љубави, правде и породице.

Ученицима се ова манифестација много допала и изразили су жељу да је посете и наредне године. Нама само преостаје да им ту скромну жељу испунимо.

Ана Ђукановић