Београдски маратон

Београдски маратон

Ученици разреда 7/2, ОШ „Браћа Барух“, заједно са својом разредном, ове године су са нестрпљењем ишчекивали 32. београдски маратон. Идеја је била да цело одељење истрчи Трку задовољства у дужини од 5 километара. Имали су помоћ тате једне од ученица, Игора Лучића, који је организовао да сви имају исте мајице на којима је било одштампано име детета и назив наше школе. У ову дивну акцију укључили су се и родитељи, који су на тај начин дали подршку својој деци. И они су добили мајице са називом школе.

Иако је трка манифестационог карактера, сви су имали жељу да издрже до краја и остваре неки свој лични рекорд. Стигли су на циљ уморни, али са осмехом на лицу. Деца су доказала да су их родитељи на прави начин усмерили на здраве активности, а родитељи да године за њих не значе ништа и да су духом још увек веома млади.

Све је протекло у најбољем реду тако да су припреме за трку следеће године већ у плану.

разредна
Александра Санковић