Републичко такмичење из енглеског језика

Анђела Накић, ученица 8-1одељења наше школе, постигла је запажене резултате најпре на Oпштинском, а затим и на Градском такмичењу из енглеског језика. Анђела је успела да се квалификује за Републичко такмичење у врло јакој конкуренцији. Републичко такмичење је одржано 18.05.2019. у Београду и Анђела је такође заблистала пуним сјајем. Међутим, због једне ситне грешке у спелингу, остала је без ранга на овом престижном такмичењу осмака.

“Анђела је дете са широким спектром интересовања. Има интензивну концентрацију, добро памћење, богат вокабулар, обраћа пажњу на детаље, врло је самокритична и, што је најважније за такмичаре, разуме компликоване концепте”, рекла је њена професорка енглеског језика Александра Марковић. ”За мене је Анђела откровење и дуго ћу је памтити као изузетног борца”.